Hakkımda

Gürkan Yeniçeri 74 doğumlu, İstanbul'un Şile beldesine bağlı Bıçkıdere köyünden bir zattır. Yaz tatillerinde bahçede babannesine yardım ederek sebze yetiştirme olayına el atmış, biraz da gürbüz ve iştahı yerinde bir çocuk olması sebebi ile yemek yapma olayıyla çok ilgilenmiştir. İlkokul'da öğleden sonra evde yanlız kalan Gürkan ve kardeşi Barbaros, annesinin yemek tarifleri kitaplarından ve bakkalın veresiye defterinden de yararlanarak çeşitli yemek yapma girişimlerinde bulunmuşlar, ortalığı batırıp rezil etmişler, bir kaç kez "şu bizim çocuklara göz kulak oluverin" misyonuyla yüklü komşular tarafından yakalanmışlarsa da ana babasının eve geliş saatine kadar delilleri yok etmeyi becermişlerdir.

Köyüm
Elektronik ve bilgisayara olan merakı yüzünden yazılım mühendisi çıkmış ve üniversiteden sonra gene İstanbulda bir yazılım firmasında çalışmaya başlamıştır. Bu arada üniversitede tanıştığı Testament tişörtü giyen kızla evlenmiş ve yurt dışına çıkmıştır.


Çocukların ortaya çıkması ile beraber "yav ben evde yapacak bir hobi bulayım bare" derken peynir yapımına merak salmıştır. Zaten bahçesinde sebze meyve üreten, çocuklarına sağlıklı şeyler yedirmeyi kafaya koymuş, bilinçli bir şekilde satın aldığı ürünü sorgulayan bir mentalitesi vardır. Permakültür konuları her zaman ilgisini çekmiş ve mümkün olduğu kadar da uygulamaya çalışıyor. Zaman zaman hobilerine çok kafa yorup, ailesini unuttuğu da olmuştur.

Halen Avustralya'da ikamet eden Gürkan, Artizan Şarküteri isminde bir kitap yazmış ve yayımlamış ve bu kitabın ikinci sürümünü yazmaya devam etmektedir. Bu arada arıcılık olayına da merak salmış ve doğal arıcılık üzerine de Artizan Arıcılık isminde bir kitap yazmaktadır.